09:30
2. Bundesliga
Greuther Fuerth
vs
Schalke 04
09:30
2. Bundesliga
Hannover 96
vs
Holstein Kiel
09:30
2. Bundesliga
Kaiserslautern
vs
Braunschweig
09:30
2. Bundesliga
Dusseldorf
vs
Magdeburg
09:30
2. Bundesliga
Hamburger SV
vs
Nurnberg
09:30
2. Bundesliga
Wehen
vs
St. Pauli
09:30
Russian Premier League
Rostov
vs
Baltika
10:00
Brazil Serie A
Criciúma
POST
Palmeiras
10:00
Brazil Serie B
Santos
vs
Brusque FC
10:00
Scottish Premiership
Livingston
vs
Hibernian
10:00
Scottish Premiership
Motherwell
vs
St Johnstone
10:00
Scottish Premiership
Ross County
vs
Aberdeen
10:15
La Liga 2
Alcorcon
vs
Real Valladolid
10:30
Allsvenskan
IFK Varnamo
vs
Kalmar FF
10:30
Allsvenskan
GAIS
vs
Elfsborg
11:00
Premier League
Arsenal
vs
Everton
11:00
Premier League
Brentford
vs
Newcastle
11:00
Premier League
Brighton
vs
Man United
11:00
Premier League
Burnley
vs
Nott’m Forest
11:00
Premier League
Chelsea
vs
Bournemouth
11:00
Premier League
Crystal Palace
vs
Aston Villa
11:00
Premier League
Liverpool
vs
Wolverhampton
11:00
Premier League
Luton
vs
Fulham
11:00
Premier League
Man City
vs
West Ham
11:00
Premier League
Sheffield Utd
vs
Tottenham
11:00
NPFL
Rivers United
vs
Niger Tornadoes
11:00
NPFL
Bayelsa United
POST
Sporting Lagos
11:00
NPFL
Lobi Stars
POST
Remo Stars
11:00
NPFL
Abia Warriors
POST
Bendel Insurance
11:00
NPFL
Rivers United
POST
Shooting Stars
11:00
NPFL
Kano Pillars
POST
Niger Tornadoes
11:00
NPFL
Plateau United
POST
Kwara United
11:00
NPFL
Enugu Rangers
POST
Enyimba
11:00
NPFL
Heartland Owerri
POST
Doma United
11:00
NPFL
Sunshine Stars
POST
Akwa United
11:00
NPFL
Katsina United
POST
Gombe United
11:00
Austrian Bundesliga
RB Salzburg
vs
LASK
11:00
Austrian Bundesliga
Sturm Graz
vs
A. Klagenfurt
11:00
Austrian Bundesliga
Rapid Wien
vs
Hartberg
11:30
Ekstraklasa
Widzew Lodz
vs
Lech Poznań
12:00
Serie A
Inter Milan
vs
Lazio
12:00
Russian Premier League
Akhmat Grozny
vs
FC Zenit
12:00
Super Lig
Galatasaray
vs
Fenerbahce
12:30
Chile Primera Division
Nublense
vs
O'Higgins
12:30
First Division A
Anderlecht
vs
Club Brugge
13:00
La Liga
Athletic Bilbao
vs
Sevilla
13:00
La Liga
Atlético Madrid
vs
Osasuna
13:00
La Liga
Barcelona
vs
Rayo Vallecano
13:00
La Liga
Real Betis
vs
Real Sociedad
13:00
La Liga
Cádiz
vs
Las Palmas
13:00
La Liga
Mallorca
vs
Almería
13:00
La Liga
Granada
vs
Celta Vigo
13:00
La Liga
Valencia
vs
Girona
13:00
La Liga
Villarreal
vs
Real Madrid
13:00
Super League Greece
Panathinaikos
vs
Olympiacos
13:00
Super League Greece
Aris FC
vs
PAOK
13:00
Super League Greece
AEK Athens
vs
Lamia
13:30
Bulgaria First League
Cherno More V.
vs
Ludogorets
14:00
Argentine Primera Division
Barracas Central
vs
Sarmiento
14:00
Peru Liga 1
ADT
vs
Comerciantes Unidos
14:00
Romania Liga I
Rapid Bucuresti
vs
FCSB
14:30
Argentine Primera Division
Platense
vs
Independiente
14:45
Serie A
Roma
vs
Genoa
15:00
Ligue 1
Toulouse
vs
Brest
15:00
Ligue 1
Lorient
vs
Clermont
15:00
Ligue 1
Monaco
vs
Nantes
15:00
Ligue 1
Lille
vs
Nice
15:00
Ligue 1
Lyon
vs
Strasbourg
15:00
Ligue 1
Reims
vs
Rennes
15:00
Ligue 1
Lens
vs
Montpellier
15:00
Ligue 1
Le Havre
vs
Marseille
15:00
Ligue 1
Metz
vs
PSG
15:00
La Liga 2
Real Zaragoza
vs
Ferrol
15:00
Brazil Serie A
Corinthians
POST
Botafogo RJ
15:00
Brazil Serie A
Atlético Mineiro
POST
Bahia
15:00
Brazil Serie A
Fluminense
POST
Juventude
15:00
Brazil Serie B
Operário
vs
Ceará SC
15:00
Brazil Serie B
Mirassol
vs
Ituano
16:30
Peru Liga 1
Los Chankas
vs
Alianza Atlético
16:45
Argentine Primera Division
Banfield
vs
Huracán
16:45
Argentine Primera Division
Talleres
vs
Atl. Tucuman
17:30
Chile Primera Division
Colo Colo
vs
Palestino
17:30
Brazil Serie A
Cuiabá
POST
Internacional
17:30
Brazil Serie A
Grêmio
POST
RB Bragantino
18:30
Categoria Primera A
Junior
vs
Dep. Pereira
19:00
Argentine Primera Division
Central Córdoba
vs
Boca Juniors
19:00
Peru Liga 1
Carlos Mannucci
vs
César Vallejo
20:00
Liga MX
Cruz Azul
vs
Monterrey
21:00
Peru Liga 1
Alianza Lima
vs
Deportivo Garcilaso
21:00
Categoria Primera A
Millonarios
vs
Bucaramanga
08:00
Danish Superliga
Vejle
vs
Hvidovre
08:00
Danish Superliga
Lyngby
vs
Viborg
10:00
Danish Superliga
Silkeborg
vs
Brondby IF
10:45
Bulgaria First League
Arda Kardzhali
vs
CSKA 1948
11:00
Eliteserien
HamKam
vs
Bodo/Glimt
11:00
Eliteserien
KFUM
vs
Odds BK
11:00
Eliteserien
Kristiansund BK
vs
Brann
11:00
Eliteserien
Lillestrom
vs
Fredrikstad
11:00
Eliteserien
Molde
vs
Sarpsborg 08
11:00
Eliteserien
Sandefjord
vs
Viking
11:00
Eliteserien
Stromsgodset
vs
Haugesund
12:00
Danish Superliga
Nordsjaelland
vs
FC Midtjylland
12:00
Swiss Super League
FC Zurich
vs
Lugano
12:00
Swiss Super League
Winterthur
vs
St Gallen
12:00
Swiss Super League
Servette
vs
Young Boys
12:30
Serie A
Salernitana
vs
Hellas Verona
12:30
First Division A
Genk
vs
Royal Antwerp
13:00
Ekstraklasa
Zaglebie Lubin
vs
LKS Lodz
13:00
Russian Premier League
Nizhny Novg.
vs
CSKA Moscow
13:00
Allsvenskan
Sirius
vs
Vasteras
13:00
Allsvenskan
Djurgarden
vs
Halmstad
13:10
Allsvenskan
Hacken
vs
Malmo FF
13:15
Eliteserien
Tromso
vs
Rosenborg
13:15
Bulgaria First League
Slavia Sofia
vs
Botev Plovdiv
14:30
La Liga 2
Villarreal B
vs
Albacete
14:30
La Liga 2
Espanyol
vs
Real Oviedo
14:30
Serie B
Palermo
vs
Venezia
14:45
Serie A
Bologna
vs
Juventus
14:45
Irish Premier Division
St Patrick's
vs
Shelbourne
15:00
Irish Premier Division
Shamrock Rovers
vs
Derry City
16:00
Peru Liga 1
UTC Cajamarca
vs
Sport Boys
18:00
Argentine Primera Division
Estudiantes
vs
Deportivo Riestra
18:00
Argentine Primera Division
San Lorenzo
vs
Lanús
18:00
Chile Primera Division
Cobresal
vs
Coquimbo Unido
18:00
Chile Primera Division
Union Espanola
vs
Union La Calera
18:00
Brazil Serie B
Chapecoense
vs
Ponte Preta
19:00
Brazil Serie A
São Paulo
POST
Cruzeiro
20:00
Brazil Serie B
Guarani
vs
América Mineiro
20:15
Argentine Primera Division
Racing Club
vs
Argentinos Jrs
20:15
Argentine Primera Division
Rosario Central
vs
Tigre
20:30
Chile Primera Division
Huachipato
vs
Audax Italiano
21:00
Peru Liga 1
Cienciano
vs
Universitario
07:00
Chinese Super League
Meizhou Hakka
vs
Shenzhen P C
07:35
Chinese Super League
Qingdao Hainiu
vs
Beijing Guoan
07:35
Chinese Super League
Henan
vs
Shanghai S.
07:35
Chinese Super League
Zhejiang
vs
Wuhan TT
08:00
Chinese Super League
Tianjin Jinmen
vs
Shandong T.
08:00
Chinese Super League
Nantong Zhiyun
vs
Cangzhou ML
09:30
Bulgaria First League
Etar
vs
Botev Vratsa
11:45
Bulgaria First League
Beroe
vs
Lok. Sofia
13:00
Allsvenskan
IFK Goteborg
vs
Mjallby
13:00
Danish Superliga
AGF Aarhus
vs
FC Copenhagen
13:00
Austrian Bundesliga
Wolfsberger
vs
Austria Wien
14:00
Bulgaria First League
Pirin
vs
Hebar 1918
14:30
Swiss Super League
Luzern
vs
Lausanne
14:30
Swiss Super League
Lausanne
vs
Grasshoppers
14:30
Swiss Super League
Basel
vs
Yverdon
14:30
Serie B
Catanzaro
vs
Cremonese
18:30
Copa do Brasil
RB Bragantino
vs
Sousa
19:00
Argentine Primera Division
Vélez Sarsfield
vs
Newell's OB
19:00
U.S. Open Cup
Charleston Battery
vs
Atlanta United
19:30
U.S. Open Cup
New York City FC II
vs
New Mexico United
20:10
Copa Argentina
Temperley
vs
River Plate
20:30
Copa do Brasil
Vasco da Gama
vs
Fortaleza
20:30
U.S. Open Cup
Sporting KC
vs
FC Tulsa
22:00
U.S. Open Cup
Sacramento
vs
SJ Earthquakes
22:30
U.S. Open Cup
Los Angeles FC
vs
Loudoun United FC
07:35
Chinese Super League
Qingdao WC
vs
Changchun
08:00
Chinese Super League
Shanghai Port
vs
Chengdu
09:00
Bulgaria First League
Krumovgrad
vs
Levski Sofia
11:30
Bulgaria First League
Ludogorets
vs
Lok. Plovdiv
15:00
Europa League
Atalanta
vs
Leverkusen
18:00
Copa do Brasil
Atletico GO
vs
Brusque FC
18:00
Copa do Brasil
Fluminense
vs
Sampaio Corrêa
18:00
Copa do Brasil
Vitoria
vs
Botafogo RJ
18:30
Copa do Brasil
Grêmio
POST
Operário
19:00
Copa do Brasil
Corinthians
vs
America RN
19:00
Copa do Brasil
Sport Recife
vs
Atlético Mineiro
19:00
Copa do Brasil
Athletico PR
POST
Ypiranga RS
19:00
U.S. Open Cup
Indy Eleven
vs
Detroit City
19:15
Categoria Primera A
Bucaramanga
vs
Millonarios
19:30
U.S. Open Cup
Tampa Bay Rowdies
vs
FC Dallas
20:10
Copa Argentina
Atl. Tucuman
vs
Gimnasia LP
20:30
Copa do Brasil
Juventude
POST
Internacional
20:30
Copa do Brasil
Amazonas FC
vs
Flamengo
21:30
Categoria Primera A
Dep. Pereira
vs
Junior
22:30
U.S. Open Cup
Seattle Sounders
vs
Phoenix Rising
13:00
Allsvenskan
Elfsborg
vs
Halmstad
13:00
Allsvenskan
Malmo FF
vs
Kalmar FF
13:00
Eliteserien
Bodo/Glimt
vs
KFUM
14:30
Argentine Primera Division
Deportivo Riestra
vs
Rosario Central
14:30
Serie B
Venezia
vs
Palermo
14:45
Irish Premier Division
Galway United
vs
Dundalk
14:45
Irish Premier Division
Bohemians
vs
St Patrick's
14:45
Irish Premier Division
Derry City
vs
Sligo Rovers
15:00
Irish Premier Division
Shamrock Rovers
vs
Shelbourne
15:30
Chile Primera Division
Palestino
vs
Union Espanola
18:00
Argentine Primera Division
Tigre
vs
Racing Club
18:00
Brazil Serie B
Guarani
vs
Paysandu
19:00
Chile Primera Division
Union La Calera
vs
Coquimbo Unido
20:15
Argentine Primera Division
Belgrano
vs
Central Córdoba
20:15
Argentine Primera Division
Lanús
vs
Estudiantes
20:30
Brazil Serie B
América Mineiro
vs
Santos
01:00
J1 League
Consadole S.
vs
Kashima Antlers
01:00
J1 League
Júbilo Iwata
vs
Shonan Bellmare
01:00
K League 1
Jeonbuk FC
vs
Gimcheon Sangmu
03:00
J1 League
Kawasaki F.
vs
Kashiwa Reysol
03:00
J1 League
Niigata
vs
Avispa Fukuoka
03:30
K League 1
Ulsan Hyundai
vs
Daejeon Citizen
05:45
A-League
Central Coast
vs
Melbourne V.
06:00
K League 1
Incheon United
vs
Gwangju FC
06:00
K League 1
Pohang Steelers
vs
FC Seoul
07:35
Chinese Super League
Shandong T.
vs
Zhejiang
08:00
Chinese Super League
Wuhan TT
vs
Meizhou Hakka
08:30
Ukrainian Premier League
Cherkasy
vs
Vorskla Poltava
08:30
Ukrainian Premier League
Zorya Luhansk
vs
Kolos Kovalivka
08:30
Ukrainian Premier League
Metalist 1925
vs
Veres Rivne
08:30
Ukrainian Premier League
Obolon Kyiv
vs
Olexandriya
08:30
Ukrainian Premier League
Kryvbas
vs
FC Minaj
09:00
Danish Superliga
Hvidovre
vs
Lyngby
09:00
Danish Superliga
Randers
vs
Vejle
09:00
Danish Superliga
Viborg
vs
Odense
09:30
Russian Premier League
Krylya Sovetov
vs
Nizhny Novg.
09:30
Russian Premier League
CSKA Moscow
vs
Ural
09:30
Russian Premier League
Rubin Kazan
vs
PFC Sochi
09:30
Russian Premier League
Baltika
vs
Lok. Moscow
09:30
Russian Premier League
Fakel
vs
Akhmat Grozny
09:30
Russian Premier League
FC Orenburg
vs
Spartak Moscow
09:30
Russian Premier League
Krasnodar
vs
Dinamo Moscow
09:30
Russian Premier League
FC Zenit
vs
Rostov
10:00
NPFL
Doma United
POST
Sunshine Stars
10:00
FA Cup
Man City
vs
Man United
10:00
Allsvenskan
GAIS
vs
Hacken
11:00
Ukrainian Premier League
Chornomorets
vs
Dnipro-1
11:00
Ukrainian Premier League
Rukh Lviv
vs
Dynamo Kiev
11:00
Ukrainian Premier League
Polissya Zhytomyr
vs
Sh. Donetsk
11:00
NPFL
Abia Warriors
vs
Enyimba
11:00
NPFL
Rivers United
vs
Sporting Lagos
11:00
NPFL
Kano Pillars
vs
Doma United
11:00
NPFL
Kwara United
vs
Remo Stars
11:00
NPFL
Lobi Stars
vs
Akwa United
11:00
NPFL
Plateau United
vs
Niger Tornadoes
11:00
NPFL
Sunshine Stars
vs
Bendel Insurance
11:00
NPFL
Enugu Rangers
vs
Bayelsa United
11:00
NPFL
Heartland Owerri
vs
Gombe United
11:00
NPFL
Katsina United
vs
Shooting Stars
11:00
NPFL
Bendel Insurance
POST
Rivers United
11:30
Ekstraklasa
Jagiellonia B.
vs
Warta Poznan
11:30
Ekstraklasa
Lech Poznań
vs
Korona Kielce
11:30
Ekstraklasa
Legia Warszawa
vs
Zaglebie Lubin
11:30
Ekstraklasa
Pogon Szczecin
vs
Górnik Zabrze
11:30
Ekstraklasa
Puszcza Niepolomice
vs
Piast Gliwice
11:30
Ekstraklasa
Radomiak Radom
vs
Widzew Lodz
11:30
Ekstraklasa
R. Czestochowa
vs
Slask Wroclaw
11:30
Ekstraklasa
Ruch Chorzow
vs
Cracovia
11:30
Ekstraklasa
LKS Lodz
vs
Stal Mielec
11:30
Allsvenskan
Mjallby
vs
Djurgarden
12:00
Eliteserien
Fredrikstad
vs
Tromso
12:00
AFC Champions League
Al-Ain
vs
Yokohama F.M.
12:30
Chile Primera Division
Huachipato
vs
Everton CD
13:00
CAF Champions League
Al Ahly SC
vs
Esperance
13:30
Bulgaria First League
Hebar 1918
vs
Etar
13:30
Bulgaria First League
Lok. Sofia
vs
Pirin
13:30
Bulgaria First League
Botev Vratsa
vs
Beroe
14:00
DFB-Pokal
Kaiserslautern
vs
Leverkusen
14:00
Argentine Primera Division
Argentinos Jrs
vs
River Plate
14:30
First Division A
Gent
vs
Sint-Truiden
14:30
First Division A
Mechelen
vs
Standard Liège
14:30
First Division A
OH Leuven
vs
Westerlo
14:30
Swiss Super League
Lugano
vs
Servette
14:30
Swiss Super League
St Gallen
vs
FC Zurich
14:30
Swiss Super League
Young Boys
vs
Winterthur
14:30
Serie B
Cremonese
vs
Catanzaro
15:00
La Liga
Almería
vs
Cádiz
15:00
La Liga
Celta Vigo
vs
Valencia
15:00
La Liga
Getafe
vs
Mallorca
15:00
La Liga
Girona
vs
Granada
15:00
La Liga
Osasuna
vs
Villarreal
15:00
La Liga
Rayo Vallecano
vs
Athletic Bilbao
15:00
La Liga
Real Sociedad
vs
Atlético Madrid
15:00
La Liga
Sevilla
vs
Barcelona
15:00
La Liga
Real Madrid
vs
Real Betis
15:00
La Liga
Las Palmas
vs
Alaves
15:00
Coupe de France
Lyon
vs
PSG
15:00
Chile Primera Division
Deportes Iquique
vs
Colo Colo
15:00
Brazil Serie A
Botafogo RJ
POST
Fluminense
16:00
Peru Liga 1
Cusco FC
vs
Alianza Lima
16:00
Peru Liga 1
Comerciantes Unidos
vs
Sporting Cristal
16:00
Peru Liga 1
Sport Boys
vs
ADT
16:00
Peru Liga 1
Deportivo Garcilaso
vs
FBC Melgar
16:00
Peru Liga 1
Union Comercio
vs
Cienciano
16:00
Peru Liga 1
Alianza Atlético
vs
Carlos Mannucci
16:00
Peru Liga 1
Universitario
vs
Los Chankas
16:00
Peru Liga 1
Sport Huancayo
vs
UTC Cajamarca
16:00
Peru Liga 1
César Vallejo
vs
Atlético Grau
16:00
Brazil Serie A
Flamengo
POST
Grêmio
16:00
Brazil Serie B
CRB
POST
Sport Recife
16:30
Argentine Primera Division
Godoy Cruz
vs
San Lorenzo
16:30
Argentine Primera Division
Newell's OB
vs
Defensa Justicia
17:30
Chile Primera Division
Uni. Catolica
vs
Cobreloa
17:30
Brazil Serie A
Atletico GO
POST
Corinthians
18:00
Categoria Primera A
Dep. Pereira
vs
Millonarios
19:00
Argentine Primera Division
Boca Juniors
vs
Talleres
19:30
MLS
Orlando City
vs
Columbus Crew
19:30
MLS
NE Revolution
vs
NYCFC
19:30
MLS
D.C. United
vs
Chicago Fire
19:30
MLS
Charlotte FC
vs
Philadelphia
19:30
MLS
Atlanta United
vs
Los Angeles FC
19:30
MLS
CF Montréal
vs
Nashville SC
19:30
MLS
Toronto FC
vs
FC Cincinnati
20:00
Chile Primera Division
O'Higgins
vs
Cobresal
20:00
Brazil Serie A
Internacional
POST
São Paulo
20:00
Brazil Serie A
RB Bragantino
POST
Atlético Mineiro
20:30
MLS
St. Louis
vs
Seattle Sounders
20:30
MLS
FC Dallas
vs
Real Salt Lake
20:30
Categoria Primera A
Junior
vs
Bucaramanga
21:30
MLS
Colorado Rapids
vs
Minnesota Utd
22:30
MLS
SJ Earthquakes
vs
Austin FC
22:30
MLS
Portland Timbers
vs
Sporting KC
22:30
MLS
LA Galaxy
vs
Houston Dynamo
22:30
MLS
Vancouver
vs
Inter Miami